Історія нашого підприємства

З будівництвом Каховської ГЕС, допоміжних підприємств нового міста, житлових будинків та об'єктів соціально-культурно-побутового напрямку одночасно будувалися і котельні міста Нова Каховка. У 1958 році були побудовані котельні № 1 по вулиці Леніна,2 та котельня № 3 по проспекту  Дніпровський, 83.

Пізніше була збудована котельня № 5 по обслуговуванню лікарні по вулиці Карла Маркса, 33 та котельня № 2 по вулиці Дзержинського, 60А  для надання населенню послуг з теплопостачання. Всі ці котельні були об'єднані у цех теплофікації, який входив до складу Новокаховського комбінату комунальних підприємств. Котельні працювали на твердому паливі, а саме - на кам'яному вугіллі.

У жовтні 1974 р. була організована Дирекція об'єднаних  котельних з тепловими мережами, до якої входили котельні не тільки Нової Каховки, а і інших районів області: Іванівського, Нижньосірогізького, Горностаївського та Верхньорогачицького. У цьому ж році котельні № 1 та № 2 були переведені на роботу на рідкому паливі, тобто на пічному паливі.

У лютому 1978р. підприємство було перейменовано на Державне комунальне підприємство “Новокаховтеплокомуненерго”, яке надавало послуги централізованого теплопостачання населенню та іншим споживачам до жовтня  2004 року.

Частина забудов, де мешкали працівники заводу “Південелектромаш”  одержували послуги з теплопостачання від котельні заводу. Згодом, а саме у 1994 р. була побудована нова котельня № 4, що надавала послуги з теплопостачання до відомчих житлових будинків та інших об’єктів як заводу, так і дитячим садкам, школам нових побудованих мікрорайонів міста та потім передана у комунальну власність міста у 1996 році.  

У  1972 р. було збудовано котельню заводу “Сокіл”, яка обслуговувала сам  завод, а також заводські гуртожитки та побудовані житлові будинки для працівників заводу. До складу комунального підприємства “Новокаховтеплокомуненерго” котельня № 9 спочатку входила на правах оренди. Згодом, у 2004р. котельну № 9 було передано до складу КП “Енергозбереження”, яке було засновано і з вересня 2004р. продовжило надавати послуги з централізованого тепло-водопостачання населенню і іншим споживачам міста до квітня 2009 року. В перелік котелень підприємства, в складі оренди також входила котельня лікарняного комплексу “Сокіл”, що надавала послуги з теплопостачання міської лікарні житлового мікрорайону “Сокіл” з грудня  2003р.

В цей період, в зв’язку в проблемами постачання природного газу, населення почало масово переходити на встановлення індивідуального опалення у своїх помешканнях, що викликало значні незручності у подачі теплоносія споживачам через порушення гідравлічних показників. Від центрального опалення відключалися як окремі квартири так і будинки, що мали заборгованість по оплаті за надані послуги. Іншим споживачам, що не мали заборгованості,  теплопостачання продовжували надавати централізовано, однак це призвело до значного росту тарифів на тепло і як результат - у лютому 2009 року міськвиконком прийняв рішення припинити надання послуг теплопостачання населенню міста.

У листопаді 2009 р. КП ”Енергозбереження”  було реорганізовано у комунальне підприємство “Новокаховське управління комунального господарства”, яке продовжує надавати послуги з централізованого опалення лише бюджетним  організаціям та підприємствам міста. До складу котелень на баланс підприємства була додатково передана котельня ЛК №2 лікарняного комплексу “Сокіл” та котельня у с.м.т. Дніпряни, що надає послуги теплопостачання у приміщеннях дитячого садка та місцевої школи.